Vicky Colbert zmenila spôsob učenia detí od Kolumbie až po Áziu. V týchto dňoch zavíta aj na Slovensko

Vicky Colbert sa na Slovensku stretne s pedagógmi, študentmi pedagogiky a všetkými, ktorí sa zaujímajú o lepšie vzdelávanie.
Vicky Colbert sa na Slovensku stretne s pedagógmi, študentmi pedagogiky a všetkými, ktorí sa zaujímajú o lepšie vzdelávanie. / Foto: FB

Na Slovensko zavíta vzácna návšteva. Vicky Colbert je sociologička a pedagogička, autorka kolumbijského národného vzdelávacieho programu, svetovo uznávaná sociálna inovátorka, laureátka viacerých významných ocenení.

 

Vicky Colbert navštívi Slovensko od 1. do 4. mája , aby sa zúčastnila odovzdávania Ceny Generácia 3.0, ktorú udeľuje Nadácia Pontis. V rámci svojej cesty sa na verejnej diskusii stretne aj s pedagógmi, študentmi pedagogiky a všetkými, ktorí sa zaujímajú o lepšie vzdelávanie.

 

Escuela Nueava ako záchrana pre deti z chudobných oblastí

Vicky Colbert je riaditeľka nadácie Escuela Nueva. V 70-tych rokoch začala pracovať v chudobných, izolovaných, vidieckych komunitách v Kolumbii, ktoré boli „ďaleko od pedagogických fakúlt, vzdelávacích stratégov a donorov.” Ako sociologička je z podstaty skúmaného predmetu zameraná na sledovanie nerovností a uvedomila si, že kvalitným vzdelávaním je možné dosiahnuť rozvoj.

Vytvorila vzdelávací model s názvom Escuela Nueva (Nová škola), ktorý sa prvotne zameral na zvýšenie kvality vzdelávania v chudobných kolumbijských oblastiach. Neskôr sa rozšíril aj do miest a zakrátko sa stal národným vzdelávacím programom v Kolumbii.  Odtiaľ sa rozšíril do takmer dvadsiatky ďalších krajín sveta. V rámci programu odchádza z centra vyučovania učiteľ a stavia sa do neho žiaka.

Za svoju prácu získala viaceré ocenenia v oblasti líderstva a sociálneho podnikania, ako napríklad Skoll Award za sociálne podnikanie, cenu Clinton Global Citizenship Award a cenu Kravis Leadership Award. Je laureátkou prvého ročníka ceny Yidan Prize v kategórií rozvoj vzdelávania (2017) a laureátkou ceny WISE Prize z roku 2013.

 

Vicky Colbert môžete stretnúť aj osobne na verejnej prednáške na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského na Gondovej 2. Prednáška sa uskutoční 2. mája o 18:00 v miestnosti G 127. Event na Facebooku TU. VSTUP VOĽNÝ!

Čítajte viac o téme: Konferencie | Semináre
Zdieľať na facebooku