V Banskej Bystrici sa opäť stretnú učitelia, ktorí chcú meniť školy k lepšiemu

Konferencia Pedagogickí hrdinovia sa uskutoční 27. marca 2018.
Konferencia Pedagogickí hrdinovia sa uskutoční 27. marca 2018. / Foto: Shutterstock

Bratislava, 21.3.2018 - Ako učiť deti pre budúcnosť, vzdelávať kvalitne a pritom zbytočne nestrácať energiu, či ako to vyzerá v škole, ktorú majú žiaci natoľko radi, že o nej napísali knihu. Aj takéto otázky sa budú rozoberať na konferencii Pedagogickí hrdinovia, ktorú Vám prináša Komenského inštitút v spolupráci s Univerzitou Mateja Bela 27. marca 2018 v priestoroch Školy u Filipa na Ružovej 13 v Banskej Bystrici.

 

Aktívni učitelia, ktorí ukazujú zmenu

Stále viac učiteľov na Slovensku verí, že nemôžeme čakať na osvieteného ministra, ale konkrétnymi príkladmi ukazujú ako meniť školstvo zdola. Takýchto pedagógov spája aj Komenského inštitút.

Na Konferenciu Pedagogickí hrdinovia príde 150 učiteľov, ktorí sa chcú inšpirovať a vzdelávať v oblasti, ako sa dá táto zmena dosiahnuť už aj teraz. Od Niky Klimovej, študentky pedagogickej fakulty UMB sa dozviete čo sa stane, keď vám katedra umožní realizovať vaše sny, Slavomír Matejka, riaditeľ ZŠ Pliešovce zase popíše cestu učiteľa za šťastím. Účastníci aktuálneho ročníka Komenského inštitútu obohatia program divadelným predstavením.

Druhý ročník konferencie so sebou prináša aj niekoľko zaujímavých osobností. Daniel Hevier prezradí, ako učiť deti pre budúcnosť, Robert Čapek zase odhalí, ako zdvojnásobiť pracovný výkon s polovičnou námahou a Rudolf Tesár predstaví Skillandiu – digitálny nástroj, vďaka ktorému môžu učitelia učiť zaujímavo, interaktívne a moderne. Žiačky Alma, Jamila a Lara – Luna opíšu berlínsku evanjelickú školu, ktorú majú  natoľko rady, že o nej napísali knihu.

 

Ako energetizovať triedu či rovesnícke vzdelávanie

Konferencia na workshopoch so špičkovými lektormi ponúkne účastníkom dozvedieť sa viac aj o témach, ktoré v slovenskom školstve dlhodobo absentujú. Koučka Lucia Ondrejkovičová Obenau predvedie, ako počas vyučovania udržať pozornosť a energiu žiakov, Lenka Rovňanová a Lívia Nemcová načnú tému sexuálnej výchovy, Silvia Szaboová ukáže, ako to vyzerá, keď deti učia deti a mnoho ďalšieho.

Konferencia je určená predovšetkým pre učiteľov a učiteľky základných a stredných škôl i všetkých študentov pedagogických fakúlt. Prináša lektorov, témy a účastníkov Komenského inštitútu – priestoru pre pedagogických lídrov, do ktorého sa môžu aj tento rok prihlásiť učitelia z celého Slovenska.

Čítajte viac o téme: Konferencie | Semináre
Zdieľať na facebooku