Nadácia Orange predstavila už 13. laureátku ocenenia Srdce na správnom mieste

Laureátkou trinásteho ročníka ocenenia Srdce na správnom mieste sa stala Margaréta Žigová, ktorá pracuje v sociálnej oblasti a ľuďom s ťažkými osudmi pomáha už dlhé roky nielen vo svojom pracovnom, ale aj súkromnom živote.
Laureátkou trinásteho ročníka ocenenia Srdce na správnom mieste sa stala Margaréta Žigová, ktorá pracuje v sociálnej oblasti a ľuďom s ťažkými osudmi pomáha už dlhé roky nielen vo svojom pracovnom, ale aj súkromnom živote. / Foto: Nadácia Orange

Bratislava 13. december 2017 – Šestnásty ročník programu Darujte Vianoce vyvrcholil slávnostným odovzdávaním ocenenia Srdce na správnom mieste. Ocenenie za mimoriadny osobný vklad ako aj nezištnú, zmysluplnú a dlhodobú pomoc druhým aj tento rok udelila hodnotiaca komisia človeku, ktorý najlepšie napĺňa poslanie programu Darujte Vianoce.

 

Laureátkou trinásteho ročníka ocenenia Srdce na správnom mieste sa stala Margaréta Žigová, ktorá pracuje v sociálnej oblasti a ľuďom s ťažkými osudmi pomáha už dlhé roky nielen vo svojom pracovnom, ale aj súkromnom živote. Do programu Darujte Vianoce sa pravidelne zapája už od roku 2009. Okrem morálneho uznania získala aj umeleckú sošku, ktorú už tradične vytvorila talentovaná umelkyňa Martina Tóthová.

 

„Toto ocenenie prišlo úplne nečakane, je veľkým morálnym ocenením za všetku prácu, ktorú robím nielen v rámci programu Darujte Vianoce, ale aj za celú snahu v rámci mojej profesie. Srdce na správnom mieste patrí nielen mne, ale aj všetkým ľuďom, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomáhajú prostredníctvom Nadácie Orange,“ hovorí Margaréta Žigová.

 

Foto: Nadácia Orange

 

„Program Darujte Vianoce každoročne odkryje stovky srdečných a angažovaných ľudí, ktorí sú všímaví voči neľahkým osudom vo svojom okolí, ľudí s chuťou pomáhať a venovať svoj čas a energiu druhým. Nadácia Orange im už po trinástykrát ďakuje. Všetko sú to ľudia so srdcom na správnom mieste a my sme nesmierne radi, že každoročne môžeme takto oceniť aspoň jedného z nich, ktorý sa v pomoci ľuďom v núdzi dlhodobo angažuje,“ hovorí Andrea Cocherová, správkyňa Nadácie Orange.

Margaréta Žigová založila a riadi denný stacionár Dúhový domček v Lučenci, ktorí navštevujú ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím a aktuálne externe študuje sociálnu prácu. Navyše, aj v predvianočnom období pomáha tým, ktorí to najviac potrebujú. „Hovorievam, že som mamou troch detí, môjho syna Maťka, ktorý je už dospelý, mojej dcéry Martinky a Dúhového domčeka,“ vysvetľuje Margaréta Žigová.

 

Tento rok sa pred Vianocami rozhodla obdarovať šesť rodín, ktorých členovia navštevujú jej denný stacionár. Dar pozostáva z vianočných potravín, vďaka ktorým budú môcť prežiť krajšie a štedrejšie Vianoce, pretože všetky rodiny patria zároveň aj medzi sociálne slabšie a nemôžu si dovoliť väčšie nákupy. Pani Žigová navštívi aj 31-ročného Janka s mentálnym postihnutím, ktorému kúpi jeho obľúbené puzzle a na vianočné sviatky k sebe domov pozvala 18-ročnú Ivku, ktorá trpí mentálnym postihnutím a žije v domove sociálnych služieb

„Želám si, aby tieto rodiny mali počas vianočných sviatkov dostatok jedla a pocit, že na nich niekto myslí,“ dodáva Margaréta Žigová.

 

Podpora pokračuje až do 16. decembra

Nadácia Orange tento rok dostala najviac žiadostí za celú históriu programu Darujte Vianoce. Zo 682 prihlásených projektov hodnotiaca komisia vybrala v prvej fáze 287, medzi ktoré prerozdelí finančnú podporu v celkovej výške 50 000 eur. V rámci druhej fázy programu Darujte Vianoce bolo vybraných ďalších 70 projektov. Na darcovskom portáli www.dakujeme.sk ešte stále môže ľubovoľný u nich podporiť aj široká verejnosť, a to jednoduchým bankovým prevodom. Nadácia Orange medzi tieto projekty prerozdelí ďalších 15 000 eur a znásobí každý dar v pomere 1:1.

 


Zdroj: Nadácia Orange
Čítajte viac o téme: Neziskové organizácie, Ocenenia
Zdieľať na facebooku