B. Gröhling: Zber covidových dát v školách sa končí

  Foto: Shutterstock

Bratislava 16. marca (TASR) - Situácia s ochorením COVID-19  je o čosi pokojnejšia a karanténa v školách sa skončila. Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) oznámil, že školy v tieto dni posledný raz vypĺňali covidový dotazník o počte žiakov v dištančnom vzdelávaní či o počte pozitívnych.
      

"Ďakujem veľmi pekne všetkým školám, ktoré dotazník vypĺňali a pomohli nám mať tak čo najviac informácií o stave v školách," povedal šéf rezortu školstva na sociálnej sieti. Pevne verí, že od septembra dotazník nebudú musieť využívať nanovo.
      

Minister školstva pred stredajším rokovaním vlády uviedol, že momentálne sa v školách prezenčne vzdeláva 97,6 percenta žiakov. V súvislosti s distribúciou testov ozrejmil, že sú pripravené tri fázy. Napríklad v zelenej fáze sa nebude testovať a riaditelia nebudú žiadať o testy. V oranžovej sa bude podľa jeho slov sledovať desať percent pozitívnych žiakov v škole. "Riaditeľ bude môcť objednať z regionálnych úradov jednotlivé testy a následne, ak bude v triede viac ako desať percent pozitívnych žiakov, bude zasahovať regionálny úrad verejného zdravotníctva so svojimi opatreniami," dodal šéf rezortu školstva.
      

Gröhling povedal, že v školách postupne pribúdajú žiaci z Ukrajiny, a preto pre ne pripravujú vykrytie nákladov súvisiacich s ich vzdelávaním. "V pondelok (14. 3.) vám k tomu prišiel email, aby ste poskytli údaje cez EduPage alebo systémy, ktoré používate, aby sme vašej škole mohli tieto prostriedky poskytnúť," adresoval minister školstva školám.

Čítajte viac o téme: Koronavírus
Zdieľať na facebooku