ŠIOV a Metodicko-pedagogické centrum podpísali memorandum

Foto: Bigstock
  Foto: Bigstock

Bratislava 1. decembra (TASR) - Štátny inštitút odborného vzdelávania (ŠIOV) a Metodicko-pedagogické centrum (MPC) podpísali 30. novembra memorandum. Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojom webe.
      


Predmetom memoranda je spolupráca týchto organizácií v oblasti zabezpečenia vzdelávania pre pedagogických zamestnancov vyučujúcich teoretické a praktické predmety v stredných odborných školách, školách umeleckého priemyslu, stredných športových školách a konzervatóriách a priestorových kapacít pre aktivity zamerané na podporu odborného vzdelávania. Cieľom memoranda je zabezpečiť personálne kapacity na tvorbu programov vzdelávania, realizovanie vzdelávania v programoch vzdelávania pre pedagogických zamestnancov a vzdelávacie aktivity zamerané na podporu odborného vzdelávania.
      

Memorandá stvrdzujú spoluprácu ŠIOV s viacerými partnermi, napríklad s Asociáciou stredných odborných škôl, Žilinským, Trenčianskym či Trnavským samosprávnym krajom. "Teší ma, že okruh partnerov, ktorí takto stvrdzujú spoluprácu s nami, sa stále rozširuje. V rámci kooperácie s MPC môžeme uplatniť tiež naše bohaté skúsenosti týkajúce sa praktickej prípravy, ktoré máme napríklad v rámci duálneho vzdelávania, a využiť ich pri vzdelávaní pedagogických zamestnancov vo vyučovaní nielen praktických, ale aj teoretických predmetov," zhodnotil riaditeľ ŠIOV Branislav Hadár.

Zdieľať na facebooku