K návrhu novely zákona o vysokých školách bolo vznesených 865 pripomienok

Foto: Bigstock
  Foto: Bigstock

Bratislava 22. novembra (TASR) – K návrhu novely zákona o vysokých školách bolo v rámci legislatívneho procesu vznesených celkovo 865 pripomienok. Z toho bolo 503 uplatnených ako zásadných.  Pre TASR to uviedol odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR.
      

Podľa rezortu školstva aktuálne prebiehajú rozporové konania s povinne pripomienkujúcimi subjektmi a prerokovania pripomienok s ostatnými subjektmi. "Rozporové konania so zástupcami Slovenskej rektorskej konferencie, Študentskej rady vysokých škôl a Rady vysokých škôl sa uskutočnili minulý týždeň, tento týždeň pokračujú prerokovania s ďalšími subjektmi," priblížili z rezortu školstva.
      

Ministerstvo školstva tvrdí, že v nasledujúcich dňoch sa predpokladá predloženie návrhu zákona na rokovanie Legislatívnej rady vlády SR a následne aj na rokovanie vlády SR.
      

S návrhom novely vysokoškolského zákona nesúhlasia vysokoškolské reprezentácie. Návrh úprav vysokoškolskej legislatívy z dielne rezortu školstva považujú za nekoncepčný, legislatívno-technicky nekonzistentný, hovoria aj o politizácii či ohrození akademických slobôd. Na znak nesúhlasu s novelou sa uskutočnil uplynulý týždeň (16. 11.) Zodpovedný protest za slobodné univerzity. V tejto súvislosti vznikla aj petícia za zachovanie akademickej samosprávy na vysokých školách, pod ktorou je podpísaných viac ako 19.200 ľudí.

Zdieľať na facebooku