Učitelia dostanú 100-eurovú odmenu, potvrdil B. Gröhling

Učitelia základných, stredných a špeciálnych škôl, dostanú v decembri 100-eurové odmeny.
Učitelia základných, stredných a špeciálnych škôl, dostanú v decembri 100-eurové odmeny. / Foto: Bigstock

Bratislava 22. októbra (TASR) – Všetci učitelia v rámci preneseného výkonu, teda učitelia základných, stredných a špeciálnych škôl, dostanú v decembri 100-eurové odmeny. Potvrdil to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS).
      

"Je to minimálna suma, ale som veľmi rád, že sme opätovne vedeli vyčleniť finančné prostriedky a aspoň takto sa poďakovať učiteľom," uviedol minister školstva. Odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre TASR uviedol, že na tento zámer budú vyčlenené finančné prostriedky v sume 11.068.223 eur. "Odmena bude vyplatená v mesiaci december vo výplate za mesiac november," uviedol rezort školstva.
      

Minister školstva povedal, že pripravené sú aj stabilizačné príspevky, ktoré budú približne vo výške 50 eur na každého pedagogického a odborného zamestnanca. "Toto je výpočet na jeden tím, ktorý príde riaditeľovi školy, a ten na základe metodiky a svojich potrieb bude finančné prostriedky prerozdeľovať. Ak potrebuje zastabilizovať učiteľa fyziky, informatiky alebo cudzích jazykov, môže im garantovať takýmto spôsobom pravidelné odmeny," povedal Gröhling s tým, že so stabilizačnými príspevkami rátajú aj v budúcom kalendárnom roku.
 

Čítajte viac o téme: Financie v školstve
Zdieľať na facebooku