Články: Pre študentov
O projekte

 

Dotácie pre mládežnícke organizácie sa navýšili o jeden milión eur

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
Dotácie pre mládežnícke organizácie sa zvýšia o jeden milión eur z pôvodných 1,5 milióna na 2,5 milióna eur. / Foto: Bigstock

 Bratislava 26. mája (TASR) - Dotácie pre mládežnícke organizácie sa zvýšia o jeden milión eur z pôvodných 1,5 milióna na 2,5 milióna eur. Informovalo o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR na svojom profile na sociálnej sieti s tým, že ide o dohodu s Ministrom financií SR.  
      

"Je to dôkaz toho, že rezort školstva chce podporovať vzdelávanie mladých ľudí nielen v škole, ale aj mimo nej a viesť ich k tomu, aby rozvíjali svoje schopnosti, občianske či spoločenské povedomie," uviedol rezort školstva. Financie budú rozdelené pre krajské rady mládeže, ktoré pomáhajú zakladať mládežnícke parlamenty. "Pre ministerstvo je totiž dôležité, aby sa mladí zapájali do občianskej aktivity a do spoločenského diania," poznamenalo MŠVVaŠ SR.
      

Ďalšie finančné prostriedky pôjdu na dobrovoľníctvo. Podporené budú tiež poradenské služby a linky podpory, ktoré v ostatných mesiacoch zohrali významnú úlohu pri preklenovaní rôznych problémov počas pandémie.
      

Podporu získajú aj organizácie, ktoré pracujú s mládežou , ako je Slovenská debatná asociácia, Slovenský skauting, YMCA, AMAVET - Asociácia pre mládež, vedu a techniku, Fénix a ďalšie organizácie, ktoré robia mimoškolské aktivity pre mládež.

Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si učiteľ? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a inšpirácie z oblasti vzdelávania.