Do okresných olympiád v cudzích jazykoch sa zapojilo 2572 súťažiacich

Do okresných kôl olympiád v cudzích jazykoch sa v uplynulých týždňoch zapojilo 2572 súťažiacich. Informuje o tom Iuventa.
Do okresných kôl olympiád v cudzích jazykoch sa v uplynulých týždňoch zapojilo 2572 súťažiacich. Informuje o tom Iuventa. / Foto: Bigstock

Bratislava 1. februára (TASR) - Do okresných kôl olympiád v cudzích jazykoch sa v uplynulých týždňoch zapojilo 2572 súťažiacich. Informuje o tom Iuventa – Slovenský inštitút mládeže na svojom webe. Tento rok sa uskutočnili online formou z dôvodu pandémie nového koronavírusu.
      

Do okresných kôl online olympiády v anglickom jazyku sa zapojilo 1895 súťažiacich. Do online olympiády v nemeckom jazyku sa podľa informácií z Iuventy zapojilo 677 súťažiacich.
      

Najlepší z nich postúpia do krajských kôl "naživo". "Okrem písomných online testov absolvujú aj ústnu časť v rozhovoroch s odbornou porotou prostredníctvom videokonferencie," informuje Iuventa – Slovenský inštitút mládeže. Žiaci tak budú mať možnosť preukázať svoje vedomosti nielen v písomnom prejave, ale aj vo svojich komunikačných schopnostiach v cudzom jazyku.
 

Zdieľať na facebooku