Štatút splnomocnenca vlády SR pre mládež a šport sa doplní

Štatút splnomocnenca vlády SR pre mládež a šport sa doplní.
Štatút splnomocnenca vlády SR pre mládež a šport sa doplní. / Foto: Bigstock

Bratislava 27. januára (TASR) – Štatút splnomocnenca vlády SR pre mládež a šport sa doplní. V stredu túto zmenu schválil na svojom rokovaní vládny kabinet.
      

Po novom bude môcť splnomocnenec participovať na návrhoch, príprave a realizácii opatrení a projektov v oblasti rozvoja telesnej zdatnosti mládeže a športu vrátane podieľania sa na poskytovaní dotácií v pôsobnosti Úradu vlády SR. "Rovnako sa umožňuje participácia splnomocnenca pri plnení programového vyhlásenia vlády SR v oblasti rozvoja telesnej zdatnosti mládeže a športu a pri tvorbe, realizácii a koordinácii financovania projektov z programov riadených Európskou úniou v oblasti rozvoja telesnej zdatnosti mládeže a športu," uvádza sa v predloženom materiáli.
      

Navrhuje sa tiež, aby splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport, ktorým je Karol Kučera, mohol na základe poverenia predsedom vlády zastupovať vládu pri oficiálnom prijímaní športových osobností, na slávnostnom oceňovaní športovcov a na vrcholných reprezentačných športových podujatiach európskeho či svetového významu. Ide najmä o  majstrovstvá Európy, majstrovstvá sveta či olympijské hry.

Zdieľať na facebooku