Ministerstvo školstva bude učiteľom bezodplatne poskytovať navýšenie dátových služieb do 30.6.

Ministerstvo školstva bude poskytovať bezodplatne možnosť navýšenia hlasových aj dátových služieb na SIM kartách.
Ministerstvo školstva bude poskytovať bezodplatne možnosť navýšenia hlasových aj dátových služieb na SIM kartách. / Foto: Bigstock

Bratislava 8. januára (TASR) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR bude poskytovať bezodplatne možnosť navýšenia hlasových aj dátových služieb na SIM kartách učiteľov, pedagogických asistentov, školských špeciálnych pedagógov a odborných zamestnancov do 30. júna. TASR to potvrdil odbor komunikácie rezortu školstva.
      

Po tom, čo sa epidemiologická situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 na Slovensku v októbri 2020 zhoršila, ministerstvo školstva sa dohodlo so všetkými mobilnými operátormi na navýšení mobilných dát a volaní pre učiteľov. Od 22. októbra bol spustený na stránke, kde školy vypĺňajú COVID školský semafor, zber mobilných telefónnych čísel. Každý riaditeľ sa mohol prihlásiť pod svojím EDUID a požiadať o aktiváciu hlasových a dátových služieb na mobilných číslach učiteľov. 
      

Rezort školstva potvrdil, že aktuálne je služba využívaná na 18.318 SIM kartách.
      

Od 11. januára budú všetky školy pokračovať dištančným spôsobom výučby. Otvorené budú len materské školy pre deti zákonných zástupcov z kritickej infraštruktúry a pre deti rodičov, ktorým povaha práce nedovoľuje pracovať z domu. Rovnako môžu byť pre týchto žiakov otvorené aj školské kluby detí.
 

Zdieľať na facebooku