Najneskôr v utorok budú informácie, ako postupovať pri otvorení škôl

Najneskôr v utorok 5. januára budú vydané informácie, ako sa bude postupovať pri otvorení škôl v januári.
Najneskôr v utorok 5. januára budú vydané informácie, ako sa bude postupovať pri otvorení škôl v januári. / Foto: Bigstock

 Bratislava 4. januára (TASR) - Najneskôr v utorok 5. januára budú vydané informácie, ako sa bude postupovať pri otvorení škôl v januári. Ministerstvo následne informuje všetkých aktérov – samosprávy, SK8, zriaďovateľov, školy, ako aj profesijné organizácie. Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR na sociálnej sieti.
      

Vzhľadom na zavedenie lockdownu pracuje ministerstvo školstva na tom, aby usmernilo školy k ich fungovaniu od 11. januára. Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) inicioval zasadnutie konzília epidemiológov, aby túto vec posúdili. Kontaktoval tiež hlavného hygienika a ministra zdravotníctva, aby sa dohodli na odporúčaní.
      

"V pondelok má ministerstvo k tejto téme online stretnutie s primátormi 70 najväčších miest na Slovensku. Rezort v tejto veci oceňuje pripravenosť samospráv na pretestovanie a organizovanie celého procesu," uviedol rezort školstva. Najneskôr v utorok budú vydané informácie, ako sa bude pri otvorení škôl v januári postupovať.
 

Zdieľať na facebooku