Plán pre lepšie a modernejšie školstvo prinesie viacero opatrení

Plán pre lepšie a modernejšie školstvo prinesie viacero opatrení.
Plán pre lepšie a modernejšie školstvo prinesie viacero opatrení. / Foto: Pexels

Bratislava 12. novembra (TASR) – Plán pre lepšie a modernejšie školstvo prinesie viacero opatrení. Uviedol to minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) počas štvrtkového streamu na sociálnej sieti.
      

Šéf rezortu školstva poznamenal, že by sa o týchto opatreniach nemalo hovoriť ako o reforme. "Ide o opatrenia, ktoré začneme postupne realizovať," povedal. Ako podotkol, pôjde o viacero legislatívnych aj nelegislatívnych zmien. "Mnohé sme už realizovali," povedal minister s tým, že ako príklad uviedol otvorený trh s učebnicami. Bližšie informácie plánuje minister školstva predstaviť počas nasledujúcich dní.
      

Gröhling začiatkom novembra predstavil prezidentke SR Zuzane Čaputovej zámery rezortu školstva. Tie vníma hlava štátu ako solídny základ modernizácie a skvalitňovania školstva, informovala o tom na sociálnej sieti. "Jeho zámery v oblasti riadenia, digitalizácie, kurikulárnej reformy, vzdelávania v predškolskom veku až po reformu vysokých škôl a postavenia učiteľa vnímam ako solídny základ pre modernizáciu a skvalitňovanie školstva tak, aby podporovalo potenciál každého dieťaťa, žiaka či študenta," dodala prezidentka.

Zdieľať na facebooku