Financie na digitálnu techniku už niektoré školy dostali

Financie na digitálne technológie už niektoré školy dostali.
Financie na digitálne technológie už niektoré školy dostali. / Foto: Bigstock

Bratislava 10. novembra (TASR) – Financie na digitálne technológie už niektoré školy dostali. Na tento zámer bolo z vlastných zdrojov rezortu školstva vyčlenených šesť miliónov eur pre základné a stredné školy. Informuje o tom minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) na sociálnej sieti.
      

"Toto je zatiaľ nultá fáza, kde sme vo vlastných zdrojoch ministerstva osekali výdavky a vyčlenili financie na digitálne technológie pre školy. Následne by sme v troch ďalších fázach s použitím zdrojov z eurofondov, REACT-EU a Fondu obnovy chceli dostať technológie na školy postupne pre učiteľov, študentov a žiakov stredných škôl, druhého a prvého stupňa základných škôl," uviedol minister školstva. Dlhodobým cieľom podľa neho je, aby tieto technológie boli školám k dispozícii v špecializovaných učebniach, ale aj na prípadne zapožičanie domov.
      

"Následne chceme do škôl priniesť koordinátorov, respektíve správcov sietí, ktorí budú mať na starosti technológie na škole a postupne aj podporiť elektronické maturity," dodal šéf rezortu školstva.
      

Schému digitalizácie rezort školstva vypracoval už v lete. Školy dostanú financie v sume od 500 do 4000 eur v závislosti od veľkosti školy. Príspevok môžu využiť napríklad na nákup webkamier, konektorov či novej techniky.

Zdieľať na facebooku