Články: Pre študentov
O projekte

 

Ministerstvo školstva vyčlenilo 750.000 eur na vybavenie školských jedální

TASR
Autor článku
Foto: Unsplash
Jednotlivé jedálne môžu získať dotáciu od 3000 do 5000 eur. / Foto: Unsplash

Nitra 16. októbra (TASR) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyčlenilo dotáciu v celkovej výške 750.000 eur na vybavenie školských jedální. Jednotlivé jedálne môžu získať dotáciu od 3000 do 5000 eur na nákup umývačiek riadu, chladiacich boxov, konvektomatov, ale aj ďalších pomôcok, ktoré uľahčia prácu kuchárkam, informoval minister školstva Branislav Gröhling (SaS) počas návštevy Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre.
      

Presné podmienky na poskytnutie dotácie budú podľa slov ministra zverejnené v priebehu budúceho týždňa. O dotáciu na vybavenie jedální budú môcť žiadať zriaďovatelia jednotlivých zariadení, financie by mohli byť vyčlenené do konca tohto roka. „Druhou úlohou, ktorá nás čaká v nasledujúcich mesiacoch, je nájsť spôsob, ako ohodnotiť kuchárky aj finančným spôsobom,“ povedal Gröhling. V rozpočte je podľa jeho slov „obrovský balík peňazí, ktorý chceme cieliť aj do tejto oblasti.“
      

Ministerstvo školstva plánuje zamerať svoju pozornosť aj na projekt zdravého stravovania na školách, ktorý plánuje predstaviť počas budúceho týždňa. „Týkať sa bude noriem, náhľadu, ako by sa malo na školách variť a verím, že vysporiadame aj iné problémy,“ skonštatoval minister.
 

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si učiteľ? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a inšpirácie z oblasti vzdelávania.