Žiadosti v rámci vzdelávania pedagógov sa spracovávajú v zákonnej lehote, tvrdí ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva odmieta, že by žiadosti nespracúvalo.
Ministerstvo školstva odmieta, že by žiadosti nespracúvalo. / Foto: Bigstock

Bratislava 7. septembra (TASR) - Všetky žiadosti v rámci nového systému profesijného rozvoja pedagógov sa spracovávajú v zákonnej lehote, reagovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR na tvrdenia Slovenskej komory učiteľov (SKU). Tá tvrdí, že po prijatí nového zákona o pedagogických zamestnancoch ministerstvo už rok blokuje systém vzdelávania učiteľov a napriek zákonným lehotám neakreditovalo desiatky žiadateľov.
      

"MŠVVaŠ SR v prvom roku od účinnosti nového zákona o pedagogických a odborných zamestnancoch, ktorým sa zaviedol nový systém profesijného rozvoja pedagógov, schválilo 34 programov doplňujúceho pedagogického štúdia, 12 programov, respektíve modulov programov funkčného vzdelávania, tri programy predatestačného vzdelávania a vydalo 17 oprávnení na poskytovanie inovačného vzdelávania," informoval o tom tlačový odbor rezortu školstva.
      

Všetky tieto žiadosti sa podľa ministerstva spracovávajú v zákonnej lehote. "Časť z nich komisia pre profesijný rozvoj vrátila na prepracovanie, respektíve doplnenie, vzhľadom na to, že nespĺňali všetky zákonné náležitosti," spresnilo ministerstvo. V procese schvaľovania je podľa rezortu 34 žiadostí o schválenie programu doplňujúceho pedagogického štúdia, tri žiadosti o schválenie programu predatestačného vzdelávania či päť žiadostí o schválenie programu funkčného vzdelávania, taktiež aj osem žiadostí o schválenie programu špecializačného vzdelávania a 23 žiadostí o vydanie oprávnenia na organizovanie inovačného vzdelávania.
      

"Okrem uvedených žiadostí rezort školstva vo ôsmich prípadoch komunikuje so žiadateľmi vo veci doplnenia náležitostí žiadostí a ich príloh. Bez týchto náležitostí nie je možné predložiť tieto programy komisii pre profesijný rozvoj," uviedol rezort školstva s tým, že doterajšie programy kontinuálneho vzdelávania akreditované podľa zákona o pedagogických a odborných zamestnancoch sú platné do konca roku 2020.

Zdieľať na facebooku