Vo výzve pre veľké projekty uspelo 13 uchádzačov, dominuje IT vzdelávanie

Vo výzve Fondu SK-NIC pre veľké projekty uspelo 13 uchádzačov.
Vo výzve Fondu SK-NIC pre veľké projekty uspelo 13 uchádzačov. / Foto: Unsplash

Bratislava 13. augusta (TASR) – Vo výzve Fondu SK-NIC pre veľké projekty uspelo 13 uchádzačov. V projektoch dominovala téma vzdelávania v oblasti informačno-komunikačných technológií. Fond prerozdelí na tieto a iné účely 300.000 eur. TASR o tom informoval PR manažér spoločnosti Darius Hatok.
      

Z počtu 144 uchádzačov hodnotitelia z odbornej komisie a Ministerstva investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie SR navrhli schváliť 13 projektov. Medzi témami dominovalo vzdelávanie v oblasti informačno-komunikačných technológií, nasledovalo päť projektov na podporu znevýhodnených skupín a jeden na podporu životného prostredia.
      

„Koronavírus priniesol výzvy pre celú spoločnosť, ale školstvo a vzdelávanie patrili určite k tým častiam spoločnosti, ktoré boli najzasiahnutejšie. Väčšina záujemcov sa chopila tejto výzvy a prichádzali s nápadmi do sektoru vzdelávania. Tomu sa veľmi teším,“ reagovala na výsledky ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí).

Zdieľať na facebooku