Šéfa Iuventy R. Hronského po kauze podivných nákupov odvolali

Generálneho riaditeľa Iuventy – Slovenského inštitútu mládeže Róberta Hronského odvolali z funkcie.
Generálneho riaditeľa Iuventy – Slovenského inštitútu mládeže Róberta Hronského odvolali z funkcie. / Foto: Bigstock

Bratislava 13. júla (TASR) – Generálneho riaditeľa Iuventy – Slovenského inštitútu mládeže Róberta Hronského odvolali z funkcie s účinnosťou od 24. júla. Pre TASR to potvrdilo ministerstvo školstva. Výberové konanie na nového šéfa tejto príspevkovej organizácie rezortu školstva bude vo štvrtok (16. 7.).
      

Nadácia Zastavme korupciu na sociálnej sieti informuje, že koncom mája upozornila na podivné nákupy v Iuvente. "Organizácia, ktorá pracuje s mládežou, nakupovala kancelárske potreby od riaditeľovej svokry," uviedla nadácia. Hronský v zverejnenom článku na index.sme.sk argumentoval, že ako generálny riaditeľ nevstupuje do procesu obstarávania. "Všetky hospodárske subjekty, ktoré boli oslovené na predloženie ponúk v rámci prieskumu trhu, boli identifikované na základe referencií," uviedol.
      

Nadácia tvrdí, že minister školstva Branislav Gröhling (SaS) bol na problém upozornený a následne ministerstvo s Hronským ukončilo spoluprácu. Nové vedenie má vzísť zo štvrtkového výberového konania.
      

Iuventa – Slovenský inštitút mládeže je štátna inštitúcia priamo riadená ministerstvom školstva. Predmetom jej činnosti je práca s mládežou mimo školy a rodiny a mládežnícka politika na Slovensku aj mimo neho.
 

Zdieľať na facebooku