VÚDPaP uľahčí žiakom návrat do tried aj radami pre školských psychológov

  Foto: Bigstock

Psychológovia z VÚDPaP pripravili pre školských psychológov materiál, ktorý im má byť nápomocný po otvorení škôl. 

 

Bratislava 25. mája (TASR) – Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie (VÚDPaP) uľahčí žiakom návrat do tried aj radami pre školských psychológov. V tejto súvislosti zverejnili informačný materiál pre školských psychológov. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
      

Materiál z dielne VÚDPaP obsahuje rady a odporúčania, ako pomôcť deťom zvládnuť prípadné obavy spojené s ich júnovým návratom do základných a materských škôl. V pondelok 1. júna sa do základných škôl a materských škôl vrátia tisícky žiakov.
      

Podľa rezortu školstva môže návrat u mnohých detí vyvolať stres a obavy a z tohto dôvodu zostavil VÚDPaP informačný materiál, ktorý obsahuje rady, odporúčania a informácie pre školských psychológov, ako žiakom uľahčiť novú a neznámu situáciu či zvládnuť obavy spojené s pandémiou nového koronavírusu. Dokument je verejne dostupný na webovej stránke VÚDPaP a čerpať z neho môžu aj ďalší odborní a pedagogickí zamestnanci v školstve či rodičia.
     

 VÚDPaP je priamo riadená organizácia ministerstva školstva, ktorá sa zameriava na riešenie otázok vyplývajúcich z výchovno-vzdelávacej praxe z pohľadu psychologických vied.

Čítajte viac o téme: Koronavírus
Zdieľať na facebooku