Ministerstvo školstva pomôže zriaďovateľom pri zabezpečení škôl

Prísne hygienické opatrenia predstavujú aj značné finančné náklady.
Prísne hygienické opatrenia predstavujú aj značné finančné náklady. / Foto: Bigstock

Požadované hygienické opatrenia po otvorení škôl sú aj finančne náročné. Štát chce pomôcť zriaďovateľom aj prostredníctvom štátnych hmotných rezerv.

 

Bratislava 20. mája 2020 (TASR) - Otvorenie škôl od 1. júna budú sprevádzať prísne hygienické a ochranné opatrenia. Za vytvorenie a udržanie bezpečného prostredia pre žiakov aj pedagógov na konkrétnej materskej alebo základnej škole v súlade s aktuálnymi predpismi je zodpovedný jej zriaďovateľ. Platí to aj pre zabezpečenie dostatočného množstva ochranných rúšok, rukavíc, dezinfekcie či ďalších pomôcok, ktoré si bude vyžadovať prevádzka škôl v júni. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
      

Rezort školstva v spolupráci so Správou štátnych hmotných rezerv SR vykonáva všetky potrebné úkony v snahe pomôcť školám a ich zriaďovateľom pri zabezpečení dostupných ochranných pomôcok na prvé dni po otvorení škôl. "Budeme sa snažiť, aby sme školám, učiteľom, rodičom aj žiakom uľahčili prechod naspäť do škôl. Verím, že tak ako sme spoločne zvládli cestu z tried do online sveta, zvládneme aj cestu naspäť," uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).
      

Podrobné informácie o rozsahu, objeme, dostupnosti alebo o spôsobe distribúcie tejto materiálnej pomoci školám uverejní Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v pondelok 25. mája. O ďalších možnostiach pomoci v nasledujúcich júnových dňoch bude ministerstvo školstva priebežne informovať školy a ich zriaďovateľov po dohode so Správou štátnych hmotných rezerv SR.

Zdieľať na facebooku