Články: Pre študentov
O projekte

 

Iniciatíva Rozumieme nadaným zverejnila testy Logickej olympiády

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
  Foto: Bigstock

Sabinov 28. marca (TASR) - Vzhľadom na aktuálnu mimoriadnu situáciu v súvislosti s novým koronavírusom iniciatíva Rozumieme nadaným zverejnila testy finálových kôl celoslovenskej súťaže Logická olympiáda. Prvýkrát si tak môžu zasúťažiť všetky nadané deti. Informoval o tom organizátor súťaže Ľuboš Lukáč z iniciatívy Rozumieme nadaným.
      

"Úlohy testu sú zamerané na logické myslenie, matematický a priestorový úsudok či verbálne myslenie," vysvetlil Lukáč s tým, že na internetovej stránke nadanedieta.sk sa dajú nájsť úlohy štyroch finálových ročníkov Logickej olympiády. Súťaž je určená žiakom základných škôl so všeobecným intelektovým nadaním a koná sa v dvoch kategóriách, pre prvý a druhý stupeň. V súčasnosti po tom, čo dieťa vyplní ktorýkoľvek zo zverejnených testov, je možné organizátorov kontaktovať. "Test vyhodnotíme a najlepších riešiteľov vyhlásime a odmeníme v prvý júnový deň na Medzinárodný deň detí," doplnil Lukáč.
      

Organizátorom projektov združených pod celoslovenskou iniciatívou Rozumieme nadaným je Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove. Podľa Lukáča preverí svoje zručnosti v Logickej olympiáde ročne viac ako 2000 intelektovo nadaných žiakov.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Nadané deti
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.