ŠPÚ zriadi poradenský servis a odporúčania v súvislosti s prerušením vyučovania

ŠPÚ zriaďuje poradenský servis a odporúčania pre školy.
ŠPÚ zriaďuje poradenský servis a odporúčania pre školy. / Foto: Pexels

Bratislava 26. marca (TASR) – Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ) zriaďuje poradenský servis a odporúčania pre školy v súvislosti s prerušením vyučovania v materských, základných a stredných školách. TASR o tom informovala Andrea Galovičová zo ŠPÚ.
      

Poradenský servis pre školy vznikol v dôsledku zabezpečenia kontinuity v plnení štátnych vzdelávacích programov v súvislosti s prerušením výuky v materských, základných a stredných školách. Zapríčinené je to šírením respiračného ochorenia COVID-19, ktoré vyvoláva nový koronavírus. Otázky je podľa ŠPÚ možné adresovať na [email protected].
      

Školy na Slovensku ostanú zatvorené až do odvolania, dôvodom je zabránenie šírenia nového koronavírusu. V tejto súvislosti sa učitelia snažia najmä online formou vzdelávať svojich žiakov. Na pomoc pri domácom vzdelávaní nielen pre učiteľov, ale aj pre žiakov a ich rodičov vznikla nová stránka www.ucimenadialku.sk, ktorú pripravilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci s viacerými mimovládnymi organizáciami. Stránka poslúži ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách v čase mimoriadneho stavu.

Zdieľať na facebooku