Články: Pre študentov
O projekte

 

Školy sa môžu aj tento rok zapojiť do environmentálneho programu Zelená škola

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
Program Zelená škola / Foto: Bigstock

Bratislava 9. septembra (TASR) - Školy majú ešte tento týždeň možnosť prihlásiť sa do 15. ročníka celosvetového programu Zelená škola, ktorého cieľom je motivovať školy k realizácii dlhodobých praktických a vzdelávacích aktivít, ktoré majú reálny pozitívny vplyv na životné prostredie školy a jej okolia. TASR o tom informovala PR manažérka Tatiana Slivková.
      

V školskom roku 2018/2019 bolo do programu zapojených 345 materských, základných, stredných a špeciálnych škôl na Slovensku. V programe sa žiaci počas dvoch školských rokov venujú vybranej environmentálnej téme ako napríklad odpad, voda, zeleň či doprava. "Učia sa pomenovať problémy, navrhnúť ich riešenia a spoločne s učiteľmi, rodičmi, upratovačkami, školníkmi či kuchárkami napríklad premieňajú školské dvory na záhrady, v ktorých sa učia, šetria vodu a energiu alebo prehodnocujú, z čoho sa varí v školskej jedálni, a hľadajú lokálnych producentov, ktorí následne dodávajú potraviny s nízkou ekostopou do škôl," uviedla Slivková. Environmentálne výučbové programy a aktivity sú prispôsobené pre všetky materské, základné, stredné a špeciálne školy. 
      

Koordinátorom programu Zelená škola na Slovensku je Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si učiteľ? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a inšpirácie z oblasti vzdelávania.