Vysoké školy sa môžu uchádzať o financie na pedagogickú prax a stáže

  Foto: Bigstock

Bratislava 26. júla (TASR) - Ministerstvo školstva vyhlásilo výzvu verejným vysokým školám na predkladanie projektov. Zameraná je na prepojenie vysokoškolského vzdelávania s potrebami praxe v oblasti skvalitnenia prípravy budúcich pedagogických a odborných zamestnancov. TASR o tom informovali z komunikačného odboru rezortu školstva.
      

Prostredníctvom prostriedkov z Európskeho sociálneho fondu sa môžu vysoké školy z celého Slovenska vrátane Bratislavského kraja uchádzať o finančné prostriedky na pedagogickú prax a stáže. Výška financií zo zdrojov EÚ vyčlenených na výzvu je na úrovni 15 miliónov eur. Z toho 13,5 milióna eur je určených pre menej rozvinuté regióny a 1,5 milióna eur pre viac rozvinutý región.
      

Minimálna výška žiadosti o príspevok je 100.001 eur, maximálna 500.000 eur. Aktivity projektu sa musia realizovať minimálne 18 mesiacov a maximálne 36 mesiacov.
      

Vysoké školy môžu predkladať žiadosti o nenávratný finančný príspevok do 30. septembra, kedy je stanovený termín uzávierky prvého hodnotiaceho kola. Viac informácií o výzve a o ďalších hodnotiacich kolách nájdu záujemcovia na webe ministerstva. K výzve sa uskutoční informačný seminár 5. augusta o 13.00 h vo Vedeckom parku Univerzity Komenského na Ilkovičovej ul. v Bratislave.

Zdieľať na facebooku