http://gdesk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIfqjxSCW5iir5JNBJNm0qRvjw0GVxuO1tHY2UQfBw7.L7/fastid=imwclllnjwapzomcwmeazhzdhglo/stparam=zlphhwgtbt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.instudy.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_content=&utm_campaign=2019_eduworld_longterm
Články: Pre študentov
O projekte

 

Vysoké školy sa môžu uchádzať o financie na pedagogickú prax a stáže

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
  Foto: Bigstock

Bratislava 26. júla (TASR) - Ministerstvo školstva vyhlásilo výzvu verejným vysokým školám na predkladanie projektov. Zameraná je na prepojenie vysokoškolského vzdelávania s potrebami praxe v oblasti skvalitnenia prípravy budúcich pedagogických a odborných zamestnancov. TASR o tom informovali z komunikačného odboru rezortu školstva.
      

Prostredníctvom prostriedkov z Európskeho sociálneho fondu sa môžu vysoké školy z celého Slovenska vrátane Bratislavského kraja uchádzať o finančné prostriedky na pedagogickú prax a stáže. Výška financií zo zdrojov EÚ vyčlenených na výzvu je na úrovni 15 miliónov eur. Z toho 13,5 milióna eur je určených pre menej rozvinuté regióny a 1,5 milióna eur pre viac rozvinutý región.
      

Minimálna výška žiadosti o príspevok je 100.001 eur, maximálna 500.000 eur. Aktivity projektu sa musia realizovať minimálne 18 mesiacov a maximálne 36 mesiacov.
      

Vysoké školy môžu predkladať žiadosti o nenávratný finančný príspevok do 30. septembra, kedy je stanovený termín uzávierky prvého hodnotiaceho kola. Viac informácií o výzve a o ďalších hodnotiacich kolách nájdu záujemcovia na webe ministerstva. K výzve sa uskutoční informačný seminár 5. augusta o 13.00 h vo Vedeckom parku Univerzity Komenského na Ilkovičovej ul. v Bratislave.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si učiteľ? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a inšpirácie z oblasti vzdelávania.