http://gdesk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIfqjxSCW5iir5JNBJNm0qRvjw0GVxuO1tHY2UQfBw7.L7/fastid=imwclllnjwapzomcwmeazhzdhglo/stparam=zlphhwgtbt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.instudy.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_content=&utm_campaign=2019_eduworld_longterm
Články: Pre študentov
O projekte

 

Dochádzka žiakov základných a stredných škôl bude elektronická

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
Dochádzka žiakov by mala byť na základných, stredných a vysokých školách elektronická.  / Foto: Bigstock

V rámci projektu bude elektronizovaných viacero procesov.

 

Bratislava 20. júna (TASR) – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR pripravilo projekt, zásluhou ktorého budú elektronizované služby pre základné, stredné a vysoké školy. Vyplýva to z národného projektu, ktorého prijímateľom je rezort školstva. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII). 

 

Podstatou projektu Elektronizácia služieb regionálneho a vysokého školstva SR je vytvorenie informačného systému pre dochádzku žiakov základných a stredných škôl i overenie dosiahnutého vzdelania a kvalifikácie. V rámci projektu bude elektronizovaných viacero procesov, napríklad žiadosti o pôžičku pre študentov z Fondu na podporu vzdelávania.

 

Projekt má za cieľ optimalizovať a automatizovať procesy elektronických služieb z oblasti základných, stredných a vysokých škôl. "Prínosom pre pedagógov tiež bude minimálna povinnosť dokladovať dosiahnutú kvalifikáciu. Úradník zas bude môcť sledovať porušovanie povinnej školskej dochádzky. Nový projekt mu tiež umožní sledovať stav spracovania žiadosti o pôžičku," uviedol ÚPVII. 

 

Vyzvanie na národný projekt Elektronizácia služieb regionálneho a vysokého školstva SR v hodnote 6.857.247 eur je zverejnené na webových stránkach www.vicepremier.gov.sk a www.partnerskadohoda.gov.sk. Dátum uzávierky vyzvania je 26. augusta. 

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si učiteľ? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a inšpirácie z oblasti vzdelávania.