Články: Pre študentov
O projekte

 

Na pôžičky pre pedagógov je vyčlenených 2,6 milióna eur

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
Pedagógovia môžu žiadať o pôžičky od februára 2019. / Foto: Bigstock

Bratislava 5. februára (TASR) – Na pôžičky pre pedagógov je z Fondu na podporu vzdelávania v tomto roku vyčlenených 2,6 milióna eur, čo je o 200.000 eur viac ako vlani. TASR o tom informovala Adriana Orthová z Fondu na podporu vzdelávania. 


Pedagógovia môžu od 1. februára predkladať žiadosti o pôžičku. Minimálna výška, o ktorú môžu žiadať, je 1000 eur. "Pedagógovia môžu požiadať o pôžičku maximálne 15.000 eur za kalendárny rok a zároveň súhrnne maximálne do výšky 30.000 eur," uviedla Orthová. Úroková sadzba pôžičiek na kalendárny rok 2019 zostala v pôvodnej výške, a teda je na úrovni troch percent. 

 

Žiadosť je možné predložiť v troch termínoch, a to do 28. februára, 30. júna alebo do 31. októbra. Bližšie informácie o podmienkach poskytovania pôžičiek sú zverejnené na webe fondu www.fnpv.sk. 

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Financie v školstve
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si učiteľ? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a inšpirácie z oblasti vzdelávania.