Články: Pre študentov
O projekte

 

Ministerstvo školstva chce s OECD vypracovať Národnú stratégiu zručností pre Slovensko

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
Národnú stratégiu zručností pre Slovensko chce ministerstvo pripravovať počas tohto roka. / Foto: Bigstock

Bratislava 29. januára (TASR) – Rezort školstva plánuje so zástupcami OECD vypracovať Národnú stratégiu zručností pre Slovensko. V utorok to počas odborného podujatia OECD s názvom Skills Strategy Seminar: Slovak republic uviedla ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS).


"Budeme sa rozprávať o tom, ako zlepšiť kurikulá pre deti v školách, ako zlepšiť ich zručnosti, aby sa lepšie umiestňovali v medzinárodných testovaniach PISA, a hlavne ako pomôcť Slovensku, aby sa rozvíjal systém celoživotného vzdelávania," povedala Lubyová s tým, že ide o prvý takýto spoločný seminár. 

 

"Rozprávať sa budeme so zástupcami OECD, ale aj s ministerstvami a inštitúciami o tom, ako by nám mohli pomôcť a čo by sme od nich potrebovali," uviedla ministerka. Ako doplnila, počas roka sa budú vypracovávať jednotlivé technické programy, o ktorých bude ešte diskusia. Celý program chce mať rezort školstva podľa jej slov skompletizovaný v januári 2020.

 

Šéfka rezortu školstva pripomenula, že sa pripravuje aj učiteľské fórum, kam prídu opäť odborníci z OECD. "Budú sa zaoberať tým, ako zlepšovať profesijné vzdelávanie učiteľov, ako zlepšiť obsah inovatívneho vzdelávania," uzavrela.

Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si učiteľ? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a inšpirácie z oblasti vzdelávania.