Na školy smeruje filmový projekt proti alkoholizmu dievčat

Film \"Čo sme si, to sme si, vypime si? Dievčatá...\" prichádza do škôl.
Film "Čo sme si, to sme si, vypime si? Dievčatá..." prichádza do škôl. / Foto: Pexels

Bratislava 4. októbra (TASR) - Odbor prevencie kriminality na Ministerstve vnútra (MV) SR distribuuje do škôl DVD s trojdielnym filmovým projektom pre mládež "Čo sme si, to sme si, vypime si? Dievčatá..." Odborníci sa zhodujú na tom, že tínedžerky sa v pití alkoholu emancipovali a vyrovnali sa chlapcom. Informovala o tom Michaela Paulenová z tlačového odboru MV SR.


Projekt vytvorilo občianske združenie Športom proti drogám spolu s Výskumným ústavom detskej psychológie a patopsychológie. V dokumente odborníci, ktorí sa denne zaoberajú touto problematikou, vysvetľujú, čo robí alkohol s telom mladého človeka vo vývoji, ako alkohol vplýva na mozog a čo všetko hrozí pri jeho pravidelnom a nadmernom pití. Fakty dopĺňajú výpovede mladých ľudí, zábery na následky nezodpovedného požitia alkoholu a hudba rapera Kaliho, ktorý je jedným z krstných otcov projektu.


"Po premietaní filmu prvákom na Gymnáziu Federica Garcíu Lorcu v Bratislave nasledovala aj diskusia, v ktorej sme sa spoločne rozprávali o tom, čo si myslia, ako na nich film zapôsobil a ako vnímajú tento fenomén vo svojom okolí," informovalo MV SR. Za odbor prevencie kriminality v diskusii hovoril riaditeľ Jozef Halcin, ktorého dopĺňal autor projektu Jaroslav Malchárek spolu s režisérkou filmu Janou Pirohovou.

Zdieľať na facebooku