Za prvý týždeň zberu poslalo údaje 90 percent škôl a školských zariadení

Údaje o počtoch žiakov a zamestnancov poslalo v priebehu prvého týždňa zberu 6256 škôl a školských zariadení, ktoré tak musia urobiť na mesačnej báze.
Údaje o počtoch žiakov a zamestnancov poslalo v priebehu prvého týždňa zberu 6256 škôl a školských zariadení, ktoré tak musia urobiť na mesačnej báze. / Foto: Bigstock

Bratislava 25. septembra (TASR) - Údaje o počtoch žiakov a zamestnancov poslalo v priebehu prvého týždňa zberu 6256 škôl a školských zariadení, ktoré tak musia urobiť na mesačnej báze.

 

Zber štatistických údajov pre potreby financovania, ktorý sa v tomto roku prvýkrát realizuje prostredníctvom Rezortného informačného systému (RIS), je tak podľa ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) zatiaľ úspešný. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu rezortu školstva.


"Už počas prvého týždňa zberu zaslalo do systému údaje 6256 škôl a školských zariadení, čo je 90 percent," uviedla šéfka rezortu Martina Lubyová (nominantka SNS), ktorá zároveň pripomenula zvyšným 659 školám, aby údaje o stave z 15. septembra zaslali najneskôr do konca tohto mesiaca. "Len tak vieme zabezpečiť adresné a spravodlivé financovanie pre všetky zariadenia," doplnila.
Predstavitelia škôl zadávajú údaje do RIS prostredníctvom svojich školských informačných systémov. V porovnaní s minulým rokom, kedy tento zber bol v skúšobnej prevádzke, zaslalo údaje v prvom týždni o 38 percent škôl a školských zariadení viac. "Len 53 dávok prišlo bez potrebných údajov za žiakov. Zástupcov týchto škôl oslovia v priebehu tohto týždňa pracovníci rezortného kontaktného centra," uzavrelo ministerstvo školstva.

Zdieľať na facebooku