O podklady pre financovanie škôl sa bude starať Rezortný informačný systém

  Foto: Pexels

Bratislava 11. mája (TASR) - O podklady pre financovanie škôl sa od septembra bude starať Rezortný informačný systém (RIS). Sériu seminárov organizovaných rezortom školstva, zameraných na zadávanie údajov do systému, absolvovali zástupcovia 2551 škôl a školských zariadení, informuje o tom rezort školstva na svojom webe.


Semináre sa uskutočnili postupne v desiatich mestách v marci a apríli. Zástupcovia škôl a školských zariadení sa vyškolili, ako správne zadávať dávky, ale napríklad aj ako si uľahčiť prácu s pomocou novej online príručky. Školenia boli pre zástupcov škôl a školských zariadení dobrovoľné a bezplatné. "Teší nás veľký záujem predstaviteľov školských zariadení. Svedčí to o tom, že aj pre nich má táto téma význam. Jedine spoločným úsilím budeme v novom systéme zberu úspešní," uviedol štátny tajomník rezortu školstva Peter Krajňák.
Nový spôsob posielania dávok pre výpočet financovania má školám postupne ušetriť administratívu s vypĺňaním výkazov Eduzber a V40. Údaje, ktoré budú raz v systéme, nebude nutné vypisovať do papierových formulárov. Úlohou RIS je priniesť i dôležité čísla a štatistiky, ktoré budú mať neskôr využitie v praxi.
Podľa Krajňáka je nový spôsob zberu údajov pre financovanie školských zariadení síce legislatívnou povinnosťou, ale na RIS je dôležité pozerať sa aj ako na príležitosť. "V konečnom dôsledku to bude znamenať menej administratívy pre školy a systém tiež zjednoduší komunikáciu škôl so zriaďovateľom a štátom," uzavrel štátny tajomník.

Zdieľať na facebooku