Najväčšia konferencia o inováciách v školstve bude v Poprade

Najväčšia konferencia o inováciách v školstve bude reflektovať aktuálne spoločenské dianie.
Najväčšia konferencia o inováciách v školstve bude reflektovať aktuálne spoločenské dianie. / Foto: Indícia

Poprad 22. marca (TASR) – Najväčšia konferencia o inováciách v školstve bude reflektovať aktuálne spoločenské dianie. Desiaty ročník konferencie Učíme pre život, ktorej sa zúčastnia štyri stovky učiteľov a riaditeľov škôl, akademikov i zástupcov vydavateľov a výrobcov pomôcok pre školy, sa chystá na piatok a sobotu 23. a 24. marca v popradskom hoteli Satel.


„Dlhodobým poslaním konferencie je otvárať cestu inováciám vo vzdelávaní. Učitelia majú možnosť získať inšpirácie, navzájom sa podporiť, povzbudiť a nadviazať aj dlhodobejšiu spoluprácu. Témou aktuálneho ročníka je výzva Otvárame!,“ informoval o tom programový koordinátor konferencie Martin Kríž. Dodal, že hoci vzdelávanie sa postupne mení a škola už nie je jediným miestom, kde ho môžeme získať, školské vzdelávanie stále zohráva kľúčovú úlohu.
„Medzi rodičmi a vo verejnosti často počúvame kritiku, že školy si pestujú a chránia svoj vlastný svet, oddelený od reality za plotom školského areálu. Konferencia Učíme pre život je určená predovšetkým tým, ktorí hľadajú cesty von z tohto chráneného šera či príšeria. A tento rok to chceme zdôrazniť naplno – aby bolo každému jasné, že v marci v Poprade sa nikto pred nikým a pred ničím neuzatvára. Naopak, otvárame,“ zdôraznil Kríž.
Organizátorom konferencie je nezisková organizácia Indícia. Na podujatí v paralelných sekciách ponúknu účastníkom 101 odborných príspevkov od 110 rečníkov a lektorov v celkovej dĺžke 86 hodín. „Okrem prispievateľov zo Slovenska a už tradične aj z Česka tento rok po prvýkrát privítame aj kolegyne z Ukrajiny. Pozvanie predniesť záverečný príspevok na konferencii prijala profesorka Iveta Radičová,“ dodal Kríž.
Organizátori i účastníci konferencie vnímajú aj aktuálne dianie v spoločnosti. Na základe ich vzájomnej komunikácie preto vzniklo rozhodnutie prerušiť program konferencie v piatok krátko pred 17. hodinou a umožniť tak účastníkom vyjadriť svoj občiansky postoj.
„Konferencia má desať rokov a našou snahou vždy bolo a aj bude iniciovať také zmeny v školách, ktoré povedú k výchove charakterných občanov. Hovoríme o potrebe prepájať vzdelávanie s každodenným životom, preto keď dnes Slovensko žije intenzívnou debatou o povahe svojej štátnosti, je prirodzené, že umožníme našim účastníkom, aby do tejto debaty vstúpili spôsobom, ktorý sami uznajú za vhodný,“ uzatvára riaditeľ konferencie Peter Halák.

Čítajte viac o téme: Konferencie | Semináre
Zdieľať na facebooku