Novým riaditeľom ŠIOV sa stane M. Němec, prechádza pod neho aj časť NÚCŽV

Michala Bartóka v pozícii riaditeľa ŠIOV nahradí Michal Němec
Michala Bartóka v pozícii riaditeľa ŠIOV nahradí Michal Němec / Foto: Bigstock

Bratislava 1. marca (TASR) – Pod Štátny inštitút odborného vzdelávania (ŠIOV) prechádza časť funkcionalít Národného ústavu celoživotného vzdelávania (NÚCŽV), ktorý je v procese rušenia. Ďalšia časť funkcionalít prejde do štátneho aparátu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR s posilnením odboru celoživotného vzdelávania. Informuje o tom rezort školstva na svojom webe.
Novým riaditeľom ŠIOV sa stane Michal Němec, ktorý zastreší všetky oblasti činností tejto inštitúcie. "Má skúsenosti aj v oblasti tripartity, ktorá je kľúčovou pre rozvoj vzdelávania. Ide o odborníka, ktorý pôsobil na riadiacich pozíciách štátnych inštitúcií, bol členom dozorných rád alebo predstavenstiev finančných inštitúcií a dôchodkových správcovských spoločností, a to v Českej republike, ako i na Slovensku," uviedol rezort školstva. Svoje manažérske a odborné skúsenosti využíval tiež v ďalších inštitúciách pôsobiacich v oblasti dopravy, služieb a informačných technológií.
Doterajší riaditeľ ŠIOV Michal Bartók bude naďalej pôsobiť v organizácii ako námestník pre celoživotné vzdelávanie, kde sa bude venovať ďalšiemu rozvoju agendy presunutej z NÚCŽV.
Zmeny v ŠIOV sú súčasťou stratégie optimalizácie štruktúry priamo riadených organizácií rezortu školstva a posilnenia systémov duálneho vzdelávania a celoživotného vzdelávania.

Zdieľať na facebooku