Jarné prázdniny pokračujú na východnom Slovensku

Jarné prázdniny sa od pondelka začali pre žiakov základných a stredných škôl na východnom Slovensku, konkrétne v Prešovskom a Košickom kraji.
Jarné prázdniny sa od pondelka začali pre žiakov základných a stredných škôl na východnom Slovensku, konkrétne v Prešovskom a Košickom kraji. / Foto: Bigstock

Bratislava 26. februára (TASR) – Jarné prázdniny sa od pondelka začali pre žiakov základných a stredných škôl na východnom Slovensku, konkrétne v Prešovskom a Košickom kraji. Voľno si užijú do 2. marca a do školských lavíc sa vrátia v pondelok 5. marca.
Ako prví si prázdniny uplynulý týždeň užili školáci v Banskobystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji. Najdlhšie si na jarné prázdniny musia v tomto školskom roku počkať školáci na západe Slovenska. V Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji sú naplánované od 5. do 9. marca a žiaci sa do školských lavíc opäť vrátia v pondelok 12. marca.
Po jarných prázdninách čakajú školákov ďalšie prázdniny počas veľkonočných sviatkov, oddýchnu si od štvrtka 29. marca do utorka 3. apríla. Školské vyučovanie sa začne v stredu 4. apríla.

 

Celoročný prehľad prázdnin si môžete pozrieť aj TU:

Čítajte viac o téme: Prázdniny
Zdieľať na facebooku