Prázdniny

Prázdniny a dni voľna 2022/2023

Pozrite si prehľad školských prázdnin a dní voľna v školskom roku 2022/2023.

S detskou psychologičkou M. Šimčákovou-Tóthovou o blížiacom sa konci roka aj o prázdninách s deťmi

S detskou psychologičkou Máriou Šimčákovou-Tóthovou sme sa rozprávali v Klube rodičov o konci školského roka aj o blížiacich sa prázdninách a ako ich s deťmi prežiť čo najlepšie.

S detskou psychologičkou M. Šimčákovou-Tóthovou o blížiacom sa konci roka aj o prázdninách s deťmi

S detskou psychologičkou Máriou Šimčákovou-Tóthovou sme sa rozprávali o konci školského roka aj o blížiacich sa prázdninách a ako ich s deťmi prežiť čo najlepšie.

Ako poslední si jarné prázdniny užijú žiaci na západnom Slovensku

Ako poslední si jarné prázdniny od pondelka užijú žiaci na západnom Slovensku, konkrétne v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji. K vyučovaniu sa vrátia v pondelok 8. marca.

P. Fridrichová: Zadanie domácich úloh počas prázdnin je veľmi diskutabilné

Zadanie domácich úloh počas prázdnin, či už jarných alebo iných, je veľmi diskutabilné. Myslí si to vedúca sekcie didaktiky vzdelávacích oblastí Štátneho pedagogického ústavu Petra Fridrichová.

Jarné prázdniny si po žiakoch zo stredného Slovenska užijú školáci na východe

Od pondelka 22. februára sa začínajú pre žiakov základných a stredných škôl na východnom Slovensku jarné prázdniny. Žiaci sa k vyučovaniu v Prešovskom a Košickom kraji vrátia opäť 1. marca.

Jarné prázdniny ako prví absolvujú žiaci na strednom Slovensku

Týždenné jarné prázdniny si ako prví v školskom roku 2020/2021 užijú žiaci základných a stredných škôl na strednom Slovensku. Voľno od pondelka do piatka 19. februára absolvujú žiaci z Banskobystrického, Trenčianskeho a Žilinského kraja.

ÚMS žiada ministra o jednotný termín jarných prázdnin, premiéra o zmenu slovníka

Únia miest Slovenska (ÚMS) žiada ministra školstva SR Branislava Gröhlinga (SaS), aby vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu zjednotil termín jarných školských prázdnin, a to pre všetky kraje.