B. Gröhling: Minister Plavčan urobil ďalšiu dieru do slovenskej politickej kultúry

Poslanec strany Sloboda a Solidarita (SaS) a tímlíder strany pre školstvo Branislav Gröhling upozorňuje, že odchod ministra Petra Plavčana je neštandardný.
Poslanec strany Sloboda a Solidarita (SaS) a tímlíder strany pre školstvo Branislav Gröhling upozorňuje, že odchod ministra Petra Plavčana je neštandardný. / Zdroj: NRSR

23.8.2017

Bratislava 23. augusta (TASR) - Minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Plavčan urobil ďalšiu dieru do slovenskej politickej kultúry, keď prezidentovi Andrejovi Kiskovi zaslal abdikačný list s termínom svojho odchodu z funkcie, datovaným na 31. augusta. Tvrdí to poslanec strany Sloboda a Solidarita (SaS) a tímlíder strany pre školstvo Branislav Gröhling.
"Doteraz všetci ministri odišli z funkcií dňom doručenia svojej abdikácie. Plavčanov spôsob nielenže je neúctivý k hlave štátu, ale zvyšuje aj podozrenie, že minister po sebe zametá stopy a nestihne to skôr ako do konca augusta," uvádza v tlačovej správe.
"Keďže do konca augusta zostáva ešte 9 dní, pýtame sa, chce ešte minister niečo nekalé podpísať alebo niekoho odpratať? V každom prípade to musí byť poriadny kopec špiny. Kauza rozkrádania eurofondov na vedu a výskum by tejto kope špiny presne zodpovedala," myslí si Gröhling.
"Minister Plavčan by však medzi upratovaním mohol urobiť aspoň jednu užitočnú vec pre spoločnosť – a to odvolať generálneho riaditeľa Výskumnej agentúry Rastislava Belianskeho. Znova ho k tomuto kroku vyzývame," uzavrel poslanec.

Zdieľať na facebooku