Deti základných a materských škôl žijú olympijskými festivalmi

  Foto: TASR

23.5.2017 |

Banská Bystrica 23. mája (TASR) – Európske mesto športu, ktorým je pre rok 2017 Banská Bystrica, už tradične v týchto dňoch podporuje deti banskobystrických materských a základných škôl (ZŠ) na súťažiach organizovaných v rámci Olympijských festivalov Slovenska pod heslom "Rýchlejšie, vyššie, silnejšie, čestne a v priateľstve."
Olympijské festivaly v meste pod Urpínom odštartoval Sásovský trojboj a v stredu (24.5.) pokračujú v ZŠ Moskovská na sídlisku Fončorda. Žiaci I. stupňa ZŠ sú totiž rozdelení do troch obvodov a olympiády sa tak konajú v rôzne dni.
"Nádejné športové talenty budú súťažiť v niekoľkých disciplínach ako člnkový beh, skok do diaľky z miesta a hod plnou loptou. Kolektívy dievčat si zmerajú sily vo vybíjanej, chlapci vo futbale," uviedla Dana Cibuľková z oddelenia športu banskobystrického magistrátu. V športovom areáli ZŠ Golianova sa zasa podujatie uskutoční 8. júna pod názvom Deň plný športu.
Ako Cibuľková dodala, táto škola však už v posledný májový deň bude hostiť žiakov II. stupňa ZŠ spod Urpína. V rámci Športovej olympiády si zmerajú sily dievčatá a chlapci v behu na 60 a 800 m, v štafetovom behu 4 x 250 m a v skoku do diaľky. Kolektívy budú súťažiť v basketbale, vybíjanej, futbale a floorbale.
Najmenší účastníci sa môžu tešiť na Športovú olympiádu detí materských škôl. Škôlkari zabojujú o putovný pohár primátora 14. júna na Štadióne SNP na Štiavničkách. Olympijské festivaly zakončí týždeň pred letnými prázdninami, 23. júna, Olympijský deň v parku pod Pamätníkom SNP.

Zdieľať na facebooku