Titul Zlatý Amos ako najobľúbenejší učiteľ získal Peter Uhrin z Bratislavy

Učiteľ Peter Uhrín so svojimi žiakmi
Učiteľ Peter Uhrín so svojimi žiakmi / Foto: zlatyamos.sk

8.5.2017

Poprad 8. mája (TASR) - Titul Zlatý Amos v ankete o najobľúbenejšieho slovenského učiteľa získal v tomto roku Peter Uhrin zo Základnej školy Karloveská v Bratislave. Vybojoval si ho v dnešnom večernom finále, ktoré sa uskutočnilo v Poprade. TASR o tom informovala riaditeľka ankety Renáta Vadásyová. Zlatý Amos je podľa jej slov zábavná forma súťaže, ktorej hlavnou myšlienkou je vyzdvihnúť vzťah medzi žiakmi a učiteľmi.
V rámci ankety udelili viacero ocenení. Ide napríklad o špeciálnu Cenu Jána Gašperana, zakladateľa ankety v SR, titul Zlatá škola či Amos sympaťák, pri ktorom v tomto roku zaregistrovali viac ako 100.000 platných hlasov. Bývalí žiaci môžu tiež navrhnúť pedagóga, na ktorého sa oplatí spomínať. Novinkou je udelenie ocenení pre najlepšieho učiteľa bez predsudkov a učiteľa národnostných menšín.
Súčasťou celoslovenského kola bol súťažný program pripravený učiteľmi, ktorý sa v tomto roku niesol v znamení európskych krajín. Ďalšou časťou boli pripravené videovizitky, v ktorých žiaci hovorili o svojich pedagógoch. Podujatie moderovala Adela Banášová, tvárou ankety bol aj tento rok Igor Timko zo skupiny No Name, hosťom bol Adam Ďurica.
V 11. ročníku súťaže bolo spolu nominovaných 23 aktívnych učiteľov. Do ankety sa zapojilo viac ako 3000 žiakov. Pripravilo ju Občianske združenie ADEVYK s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Zdieľať na facebooku