Ministri školstva EÚ sa dnes venujú mládeži, zručnostiam a radikalizácii

Ministri školstva EÚ sa dnes venujú mládeži, zručnostiam a radikalizácii
Ministri školstva EÚ sa dnes venujú mládeži, zručnostiam a radikalizácii / Foto: Council of the European Union

21.11.2016

Brusel/Bratislava 21. novembra (TASR) – Nový prístup k práci s mládežou, viac príležitostí na získavanie nových zručností pre nízko kvalifikovaných ľudí a prevencia radikalizácie sú hlavné témy dnešného zasadnutia ministrov členských krajín Európskej únie (EÚ) pre vzdelávanie a mládež v Bruseli. Stretnutiu predsedá minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan (nominant SNS).
V nadväznosti na septembrový summit v Bratislave budú ministri hovoriť o úlohe mladých Európanov v EÚ a nových prístupoch k práci s mládežou. Popoludňajší program bude zameraný na oblasť vzdelávania.
Ministri zrejme prijmú uznesenie vypracované slovenským predsedníctvom o novom programe v oblasti zručností pre Európu. Budú hovoriť aj o podpore a rozvoji talentov mládeže a vymenia si skúsenosti z jednotlivých členských štátov.
Rada ministrov by mala prijať závery týkajúce sa prevencie radikalizácie vedúcej k násilnému extrémizmu. Tieto závery pomenovávajú prvotné príčiny radikalizácie a návrh opatrení proti nenávistným prejavom a teroristickej propagande na internete.

Zdieľať na facebooku