Školy sa môžu od pondelka prihlasovať do nového ročníka programu Zelená škola

  Foto: Bigstock

 Bratislava 22. apríla (TASR) - Materské, základné, stredné a špeciálne školy sa od pondelka môžu prihlasovať do programu Zelená škola. Nový ročník bol spustený symbolicky na Deň Zeme. Cieľom programu je prispieť k prevencii a riešeniu problémov životného prostredia a priniesť do škôl zmeny vo fungovaní aj výučbe. TASR o tom informovala komunikačná manažérka Centra environmentálnej a etickej výchovy (CEEV) Živica Eva Sládková.
       

"Získať medzinárodnú vlajku Zelenej školy môžu len školy, ktoré nielen učia o ekológii, ale i robia na školách zmeny vo svojom fungovaní aj spôsobe výučby. Mnohým sa podarilo znížiť množstvo odpadu v jedálňach aj triedach, šetriť vodu aj elektrickú energiu či pestovať spolu so žiakmi lokálne ovocie alebo zeleninu," uviedla manažérka programu Zelená škola z mimovládnej organizácie Živica Zuzana Gallayová.
        

Každá škola zapojená do programu si vyberie jednu prioritnú tému (oblasť), v ktorej sa chce zlepšiť - učiť o nej viac a realizovať praktické kroky k jej riešeniu. Prioritnú tému si vyberá spomedzi siedmich tém. Zvoliť si ju môže po vypracovaní environmentálneho auditu alebo na základe svojich potrieb a očakávaní.

Zdieľať na facebooku