KDH: V prípade neschválenia reformy hrozí školstvu prepadnutie stoviek miliónov

  

Bratislava 27. marca (TASR) - V prípade neschválenia reformy hrozí slovenskému školstvu prepadnutie stoviek miliónov z plánu obnovy. Upozornilo na to mimoparlamentné KDH. Kresťanskí demokrati žiadajú poslancov, aby odhodili svoje stranícke tričká a neblokovali reformu školstva. TASR o tom informovala hovorkyňa hnutia Lenka Halamová.
        

"Ak sa poslanci nedohodnú, hrozí prepadnutie stoviek miliónov určených pre už aj tak enormne podvyživené školstvo. Svojimi požiadavkami ohrozujú celý proces reformy a čerpania prostriedkov z plánu obnovy a odolnosti, predovšetkým poslanci SAS," upozornil člen predsedníctva KDH a expert na školstvo Martin Šmilňák. Dodal, že do slovenského školstva putujú financie na úrovni 4,6 percenta HDP, čo je hlboko pod priemerom EÚ.
        

Europoslankyňa Miriam Lexmann upriamuje pozornosť na výrazné zaostávanie slovenského systému vzdelávania. "Slovenské školstvo zaostáva aj v oblasti nadobúdania nových zručností, tiež v digitálnej transformácii a technológii etickej umelej inteligencie. Z dlhodobého hľadiska to môže tvoriť veľký problém pre ľudí pri nástupe na trh práce," podotkla.

Zdieľať na facebooku