Komora chce rokovať s vládou o zatraktívnení povolania učiteľa

Foto: Bigstock
  Foto: Bigstock

 Bratislava 27. mája (TASR) - Slovenská komora učiteľov (SKU) vyzýva vládu, premiéra Eduarda Hegera a ministra financií Igora Matoviča (obaja OĽANO) na rokovanie o napĺňaní programového vyhlásenia v oblasti atraktivity učiteľského povolania a prioritizácie vzdelávania na Slovensku. TASR o tom informoval prezident komory Vladimír Crmoman.
      

"Komora učiteľov je každým dňom viac a viac sklamaná z úpadkových krokov vlády. Namiesto plnenia svojich záväzkov v programovom vyhlásení sa spolieha iba na lacnú a spoľahlivú pracovnú silu v školstve," uviedol Crmoman. Schválený balík 400 miliónov eur na voľnočasové aktivity detí vníma komora ako mrhanie prostriedkami štátu a výsmech učiteľov. Komora chce preto s prezidentkou Zuzanou Čaputovou hovoriť o efektivite voľnočasových krúžkov.
     

Ministri školstva Branislav Gröhling (SaS) a financií sú podľa komory zodpovední za prepad finančného statusu kvalifikovaných a vzdelaných zamestnancov školstva na podpriemernú úroveň. Chýbajú jej tiež riešenia zásadných problémov v školstve, napríklad s deťmi z Ukrajiny. Učitelia sa proti súčasnej situácii v školstve chystajú v júni aj protestovať.
 

Zdieľať na facebooku