10 tipov pre stredoškolákov ako sa nenudiť a užiť si leto naplno.

  

V predchádzajúcej časti sme zostavili zoznam vecí, ktoré môžeš robiť počas zlého počasia. Keďže nám v posledných dňoch konečne vyšlo slniečko, pozri sa na aktivity, ktoré ti pomôžu vychutnať si slnečné počasie počas letných prázdnin naplno.

 

Ohodnoť svoju strednú školu alebo základnú školu.

 

 

 

1. Choď na piknik.

Možno sa ti to zdá staromódne, ale na pikniku môžeš zažiť kopec zábavy. Priprav si jedlo do piknikového koša, nájdi trávnatú plochu, či už v mestskom parku, alebo na vidieku na lúke a vychutnaj si piknikové jednohubky. Napríklad v Osle „piknikuje“ celé mesto už od marca.

 

Piknik v Osle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Prihlás sa do tábora.

Áno, do tábora. Tábory nie sú len pre deti, ale aj pre mládež. Ponúkajú rôzne spoznávancie túry, výpravy a dobrodružstvá, napríklad Tatranské dobrodružstvo ťa prevedie našimi veľhorami a zúčastníš sa výpravy za znovu nájdením Kalogakatie. Okrem dobrodružstva spoznáš nových kamarátov a naučíš sa prežiť v prírode. Pozri si zoznam táborov.

 

Spoznávanie veľhôr

 

3. Zúčastni sa festivalu.

Leto je priam raj pre festivaly a na Slovensku sa ich počas leta koná desiatky. Napríklad Grape Festival 2014, Cibula Fest 2014 alebo Festival peknej hudby majú úžasnú atmosféru a skvelé kapely. Zoznam festivalov nájdeš na citylife.

 

Festival

 

4. Choď k najbližšiemu jazeru alebo rieke.

Vodné nádrže a rieky ponúkajú nespočetne veľa možností zábavy. Môžete chytať ryby, plávať, hrať vodné športy, jazdiť na vodnom skútri alebo loďke.

 

Vodná nádrž Domaša

 

5. Prejdi sa.

Naše nohy používame čím ďalej, tým menej. Urobte láskavosť svojmu telu, zdraviu a kardiovaskulárnemu systému a prejdi sa po lesnej ceste, chodníku pri jazere, v parku alebo po meste. Kdekoľvek si,  určite nájdeš pekné prostredie na prechádzanie sa. Už som spomenula, že zo slnka získavaš vitamín D?

 

lesná cesta

 

6. Vyskúšaj niečo, čo si v živote ešte neskúsil.

Keď sme boli ešte deti, leto bol pre náš čas nových objavov a experimentovaní. Prečo neobjavovať nové veci aj keď si starší? Vyskúšaj vodné lyžovanie, skydiving, paragliding, tandemový zoskok padákom alebo bungee jumping.

 

Bungee jumping

 Zdroj: incentivenepal.com

 

7. Staň sa dobrovoľníkom.

Cez prázdniny máš veľa voľného času tak prečo ho nevyužiť na niečo užitočné? Pomôž svojej komunite a zapoj sa do dobrovoľníckej akcie. Budeš mať dobrý pocit, pomôžeš ľudom, ktorí to potrebujú a dokonca získaš aj skúsenosti, ktoré si neskôr môžeš napísať do životopisu. Ponuky pre dobrovoľníkov nájdeš na dobrovolnictvo.sk. 

 

8. Navštív aquapark.

Na Slovensku máme niekoľko aquaparkov. Ak pochádzaš zo Západného Slovenska, odporúčam Aquapark Senec, kde si užiješ kopec zábavy s profesionálnymi animátormi. Môžeš sa zapojiť aj do toboganových pretekov alebo rôznych bazénových súťaží. Túžiš skôr po exotike? V tom prípade sa vyber do prímorského sveta Tatralandie. 

 

Primorsky svet Tatralandia

Zdroj: tatralandia-aquapark.sk

 

9. Daj si pauzu od internetu a navštív svojich kamarátov.

Nuda cez letné prázdniny nás núti stráviť veľa času na internete. Toto leto si daj záväzok, že pár dní do týždňa prežiješ „deň bez internetu“.

 

10. Pozri si západ slnka.

 

Západ slnka na Cypre

Zdieľať na facebooku