Asistent učiteľa

B. Gröhling: Rozpočet nepočíta s financiami na asistentov na školách

Školy urgentne potrebujú zvýšenie počtu asistentov. Ak ministerstvo financií nezvýši v rozpočte zdroje na asistentov, tento problém narastie podľa podpredsedu SaS a exministra školstva Branislava Gröhlinga v roku 2023 do "ozrutných rozmerov". Uviedol to v reakcii na návrh rozpočtu pre oblasť školstva.

Pedagogických asistentov dostane ďalších päť stredných škôl v Trenčianskom kraji

K deviatim pedagogickým asistentom na stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja pribudne v druhom kole národného projektu Metodicko-pedagogického centra Bratislava ďalších päť.

B. Gröhling chce iniciovať mimoriadny školský výbor

Poslanec Národnej rady (NR) SR Branislav Gröhling (SaS) chce iniciovať mimoriadny parlamentný školský výbor. Dôvodom je nedostatok asistentov učiteľov a ich rozdelenie.

Špeciálne základné školy neprídu o financie na asistentov učiteľa, tvrdí ministerstvo

Špeciálne školy neprídu o financie určené na asistentov učiteľa, okrem toho rezort školstva žiadnych asistentov ani neodoberá, naopak, ich kapacity budú posilnené. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie a protokolu ministerstva školstva.

Na školách chýbajú asistenti učiteľa a odborné tímy, tvrdí Inklukoalícia

Štátny rozpočet nemyslí na zlepšenie kvality podporných služieb v školách, narastá problém vo vzdelávaní detí s rozmanitými potrebami.