Protesty | Štrajky

ISU protestuje proti schváleniu zákona o pedagogických a odborných zamestnancoch

Učitelia a aktivisti z Iniciatívy slovenských učiteľov budú od pondelka každý pracovný deň hodinu protestne stáť pred budovou parlamentu.

M. Lubyová chce, aby sa zlepšila atmosféra a situácia v školstve

Ministerka školstva chce, aby sa zlepšila atmosféra a situácia v školstve. Uviedla to v reakcii na štvrtkovú akciu s názvom Deň učiteľov v čiernom

Učitelia vo viac ako 1100 školách sú nespokojní, do práce prišli v čiernom

V deň narodenia Jana Amosa Komenského, ktorý pripadá na štvrtok 28. marca, prišli učitelia vo viac ako 1100 školách na celom Slovensku oblečení na vyučovanie v čiernom. O 12. h zároveň vzdajú úctu minútou ticha "smutnej pravde o našom školstve".

Vláda o zmenách v školstve len hovorí, no v skutočnosti sa nedeje nič

Učitelia opäť pôjdu do ulíc. Chcú upozorniť na to, že vláda o reforme školstva a skutočných zmenách k lepšiemu v tomto rezorte len hovorí, no v skutočnosti sa nedeje nič.

ISU organizuje lampiónový sprievod, upozorní na prehliadanie potrieb školstva

Iniciatíva slovenských učiteľov (ISU) organizuje dnes lampiónový sprievod centrom Bratislavy. Týmto podujatím chcú nespokojní učitelia upozorniť na to, že vlády, ktoré systematicky prehliadajú potreby školstva, svojím postojom oberajú deti o šancu uspieť v dnešnom globalizovanom svete.

Učitelia dostali ponuku na 6-% zvýšenie platov od septembra 2017

Učitelia dostali ponuku na zvýšenie platov v budúcom roku od septembra o šesť percent. Školskí odborári ju zatiaľ neprijali.

Štrajk učiteľov: Deti sa dnes ráno nebudú učiť 2 hodiny

Do stupňovaného štrajku učiteľov sa dnes zapojí 1916 učiteľov na 150 školách. Informuje o tom portál Iniciatívy slovenských učiteľov (ISU).

Na stupňovaný štrajk sa zatiaľ prihlásilo 1 441 učiteľov

Registrovaní učitelia nebudú v utorok 13. septembra vyučovať počas prvej vyučovacej hodiny.