Kurzy | Školenia

ŠPÚ pripravil webináre, zaoberajú sa otázkou úpravy obsahu učiva

Štátny pedagogický ústav realizuje sériu bezplatných webinárov s cieľom reagovať na pandemickú situáciu, ktorá so sebou priniesla aj otázku úpravy obsahu učiva.

Mladí zo šiestich krajín Európy prídu do Trnavy kvôli sociálnemu podnikaniu

Cieľom vzdelávacieho projektu je prispieť k zníženiu nezamestnanosti mládeže a reagovať na sociálnu inklúziu v Európskej únii.

M. Poliačik: Kreditový systém bol od začiatku nastavený chybne

Kreditový systém bol podľa poslanca Národnej rady SR Martina Poliačika od začiatku nastavený chybne. Uviedol to pre TASR v súvislosti s úpravou kreditového systému, ktorý je zahrnutý v novom zákone o pedagogických a odborných zamestnancoch.

Čo robiť, keď vaše dieťa stratí záujem o krúžok? Rodičom radia tí, ktorí s deťmi pracujú (Anketa)

Vybralo si vaše dieťa krúžok, na ktorý má talent? Krúžok, ktorý ho baví a na ktorý chodí s radosťou? Potom máte zrejme o jednu starosť menej. Čo však robiť v situácii, ak nadšenie dieťaťa postupne opadá a motivovať ho k ďalšej a ďalšej lekcii či tréningu je čoraz náročnejšie?

TOP organizácie, ktoré rozvíjajú učiteľov a nečakajú na reformy školstva. Zlepšujú vzdelávanie v školách každý deň!

Tieto jedinečné organizácie nečakajú na reformy školstva. Zlepšujú ho každý deň cez učiteľov, ktorí veria, že dobrým učiteľom môžete byť kedykoľvek.

Kurzy kariérového koučingu majú zjednodušiť prácu učiteľov a poradcov

Kurzy kariérového koučingu ponúknu učiteľom základných a stredných škôl i kariérovým poradcom praktické návody, metódy a cvičenia, ako vytvoriť reálny model komunikácie rodič – škola – zamestnávateľ v duálnom vzdelávaní.

Aj seniori dokážu využívať moderné technológie. Naučia ich to na bezplatnom IT kurze

V Košiciach už piatykrát zasadnú do školských lavíc seniori. Pod odborným vedením sa naučia ovládať tablet, počítač aj smartfón.

Online štúdium: Vzdelávanie v lete nemusí byť nuda

Dnes už internet ponúka veľmi veľa možností, ako sa vzdelávať online a niektoré vzdelávacie platformy fungujú aj na poskytovaní vzdelávania zdarma.