Pilotný kariérny klub Managerie úspešne odštartoval

  

Občianske združenie Manageria 6. mája 2013 zorganizovalo pilotné podujatie v rámci kariérnych klubov, ktoré budú vznikať v rámci programu Manageria pre vysoké školy.

Už táto prvá lastovička však niekoľkým desiatkam študentov, ktorí zavítali do posluchárne na FM UK dala možnosť dozvedieť sa mnoho o kariérnych príležitostiach v rámci viacerých finančných oblastí. Odovzdávané skúsenosti boli veľmi autentické, keďže pochádzali od šikovných mladých ľudí, ktorí kariéru rozbiehajú popri škole alebo čerstvo po nej. Ich názory a rady boli dôveryhodné, cenné a najmä úprimné.

 

"Poučte sa z 5 spôsobov, ako začať kariéru a vyberte to správne povolanie pre Vás". Tak znela upútavka na pilotnú panelovú diskusiu v rámci rysujúcich sa kariérnych klubov. A platila doslova. Informácie z pohovorov, z prostredia pracovných tímov, zaujímavosti zo vzťahov s klientami, dávka nasadenia a vedomostí potrebná pre úspešný štart v danej oblasti, - aj tieto a rôzne ďalšie zaujímavosti hostia Managerie svojim len o niečo mladším poslucháčom poodhalili.

Inšpiratívnymi diskutérmi boli:

Monika Andrejkovičová za audit, Delloite

Lukáš Štecák za corporate finance, DELL

Martin Dúha za banking, Tatra banka

Juraj Potočnák za private banking, M-Securities

Karol Balco za M&A, KPMG

Moderátor diskusie a gestor aktivít v rámci programu Manageria pre vysoké školy Rado Tausinger bol s pilotným štartom spokojný: "Okrem rozdielov v kariérnych cestách panelisti vysvetlili aj spôsob, akým získať vysnívanú prácu. Všetci poukázali na dôležitosť proaktivity a prípravy na prijímací proces. A to je práve oblasť, v ktorej chceme v budúcnosti študentov viac podporovať," povedal Tausinger o obsahu debaty.

Event manažérka Lucia Stankovianska najviac ocenila diverzitu hostí. "Každý bol z iného finančného sektora, a preto si na základe ich rád a skúseností mohli študenti vybrať, ktorá oblasť by bola pre nich najvhodnejšia".

Čítajte viac o téme: Kariéra, Kurzy | Školenia, Úspech
Zdieľať na facebooku