Štipendiá

Stredoškoláci môžu vďaka štipendiu Flex študovať rok v USA zadarmo

Slovenskí stredoškoláci môžu vďaka štipendiu Flex študovať rok v Spojených štátoch amerických zadarmo. Prihlasovanie na školský rok 2023/2024 je otvorené do polovice októbra.

Štúdium na strednej škole v USA zadarmo zažila vďaka štipendiu. Bol to pre mňa výnimočný rok, hovorí gymnazistka Kristína

Štúdium na strednej škole v USA zadarmo môže zažiť v budúcom roku opäť 12 slovenských stredoškolákov, ktorí získajú štipendium. Ako ho získať a ako vyzerá taký rok štúdia v USA opísala v rozhovore jedna z minuloročných výmenných študentiek.

Slovenskí stredoškoláci sa môžu hlásiť na bezplatný ročný pobyt v USA

Záujemcovia o štúdium na americkej strednej škole v nasledujúcom školskom roku sa môžu do programu Future Leaders Exchange (FLEX) prihlasovať do 15. októbra.

Žiaci nedostatkových odborov na stredných školách získali v prvom polroku motivačné štipendiá v sume vyše 260 000 eur

Motivačné štipendiá pre týchto žiakov majú pomôcť presvedčiť mladých ľudí a ich rodičov pri rozhodovaní sa o výbere strednej školy.

SAIA prijíma žiadosti o štipendiá do takmer 30 krajín

Stovky stredoškolákov, vysokoškolákov, doktorandov, vysokoškolských učiteľov či vedeckých pracovníkov môžu počas budúceho akademického roka 2020/2021 absolvovať krátkodobé a dlhodobé študijné alebo výskumné pobyty v zahraničí, či začať celé bakalárske alebo magisterské štúdium vďaka štipendiám, ktoré vyplývajú z medzivládnych dohôd a ponúk zahraničných vlád.

Stredoškoláci môžu získať štipendium na ročný študijný pobyt v USA

Slovenskí stredoškoláci môžu stráviť školský rok 2020/21 na strednej škole v USA.

Sociálne štipendiá aj v minulom školskom roku pomáhali zlepšovať prospech a správanie stredoškolákov

V minulom školskom roku podporilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR štúdium stredoškolákov zo sociálne slabšieho prostredia sumou vyše 3,61 milióna eur.

Stredoškoláci môžu získať grant na štúdium v zahraničí

Grantový program Nadácie Tatra banky Stredoškoláci do sveta núka túto možnosť stredoškolákom už po štvrtý krát. Na podanie prihlášky majú už iba dva týždne.