Rozhovory

Štúdium na strednej škole v USA zadarmo zažila vďaka štipendiu. Bol to pre mňa výnimočný rok, hovorí gymnazistka Kristína

Štúdium na strednej škole v USA zadarmo môže zažiť v budúcom roku opäť 12 slovenských stredoškolákov, ktorí získajú štipendium. Ako ho získať a ako vyzerá taký rok štúdia v USA opísala v rozhovore jedna z minuloročných výmenných študentiek.

Veľvyslankyňa mladých Nikola Sekerešová: Chcem, aby sme si naše vzácne tradície udržiavali, chránili a posúvali ďalším generáciám

NIKOLA SEKEREŠOVÁ, stredoškoláčka z Obchodnej akadémie v Detve, sa stala novu Veľvyslankyňou mladých na Slovensku.

Maturita nás skúša, ale nie je to skúška dospelosti

Na maturitu by sa mal študent a aj rodič pozrieť s nadhľadom, a preto sme sa na túto tému rozprávali s PhDr. Henrietou Roľkovou, PhD. z Fakulty psychológie na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave.

Stredoškolák Martin Marek dokázal, že vedci sa mýlili. Svoj objav publikoval v uznávanom vedeckom časopise

MARTIN MAREK je študentom bratislavského Gymnázia Jura Hronca. Nedávno sa mu podaril naozaj veľký úspech, keď dokázal, že vedci sa mýlili. Čoskoro maturuje a už je podmienečne prijatý na prestížne univerzity vo Veľkej Británii, ako Cambridge alebo Imperial College London.

Petra Kotuliaková: Žien by v IT malo byť viac. Majú na to

Mužská prevaha v sektore informačných technológií nie je výnimkou ani na Slovensku. Dievčatá síce majú záujem o štúdium v oblasti technických a prírodných vied, no záujem o programovanie a kódovanie však medzi ne až tak nepatrí.

Vysoká škola nie je cieľom každého absolventa strednej školy. Výchovná poradkyňa radí študentom, čo robiť po maturite

Veľa študentov ani tesne pred deadlinom podávania prihlášok na vysoké školy nevie, či chce svoju životnú dráhu pokračovať štúdiom na vysokej škole.