Útoky v školách

Chlapec, ktorý v škole v Novákoch útočil sekerou, zostáva vo väzbe

Obvinený mladistvý Alexander B., ktorý začiatkom novembra sekerou zaútočil na spolužiakov v strednej odbornej škole v Novákoch, zostáva vo väzbe. Vyplýva to z rozhodnutia Najvyššieho súdu (NS) SR. TASR o tom informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.      

Súd rozhodol o väzobnom stíhaní obvineného mladistvého z prípadu v Novákoch

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v sobotu podvečer vyhovela návrhu prokuratúry a vzala do väzby obvineného mladistvého A. B., ktorý v Strednej odbornej škole v Novákoch vo štvrtok (3. 11.) sekerou zaútočil na spolužiakov.

Psychologička o rastúcej agresii v školách: Škola je jediné miesto, ktoré dokáže pravidelne a systematicky ovplyvňovať život každého dieťaťa

O téme agresie a problémoch, ktoré sa v školách hromadia a neriešia sme sa rozprávali so školskou psychologičkou KORNÉLIOU ĎURÍKOVOU, ktorá je zároveň predsedkyňou inštitútu Konvalinka, ktorý sa venuje duševnému zdraviu detí a učiteľov.

Polícia obvinila študenta, ktorý útočil sekerou v škole v Novákoch

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil z pokusu o úkladnú vraždu študenta, ktorý vo štvrtok (3. 11.) útočil so sekerou v Strednej odbornej škole (SOŠ) v Novákoch.