Dokumentárny film

Nemohli mať deti. Dnes sa starajú o osem cudzích

Manželia Striovci zistili, že nikdy nebudú mať vlastné deti. S týmto scenárom sa ale neuspokojili, a tak sa rozhodli darovať lepší domov ôsmim deťom z detského domova.

Vlasta Urbanová: Svet mojim žiakom pripadal ako prapodivné miesto na život, ktorý nemôžu ovplyvniť. Práca s filmom to dokázala meniť

Premietanie a sledovanie dokumentov stále nevnímame ako náhradu za kvalitné vyučovanie. Skúsenosti lektorky z organizácie Jeden svet na školách VLASTY URBANOVEJ však dokazujú niečo iné. Dokumenty majú svoj význam a robia vyučovanie efektívnejším a živším.

Dokument Deti online prináša pohľad na život rodičov a detí, aký generácie pred nami nepoznali

Podľa Kateřiny Hager, režisérky nového dokumentu Deti online, sme svedkami revolúcie v tom, ako deti trávia svoj voľný čas. Dokumentárny film sa snaží nahliadnuť do ich virtuálneho sveta a priblížiť dilemy, pred ktorými stoja súčasní rodičia.

10 filmov o inšpiratívnych a odvážnych ženách, ktoré by ste mali vidieť

Ktoré inšpiratívne ženy si scenáristi vybrali pre svoje veľkolepé diela o ženách? Týchto 10 filmov by ste mali určite vidieť!

Čo má spoločné Róbert Fico, Martin Jakubec a dnešní rapperi? Film Cooltúra je nešetrným zrkadlom dnešnej kultúry

Od októbra tohto roku si pozornosť najmä mladej časti populácie získal dokumentárny film Cooltúra. Ide o zaujímavé zobrazenie úpadku slovenskej kultúry zachytenej režisérom Mirom Remom.

Leonadro DiCaprio v dokumente Before the Flood odkrýva alarmujúce svedectvo o súčasných problémoch spojených s klimatickými zmenami

Dokumentárny film v hlavnej úlohe s Leonardom DiCapriom Before the Flood (Je s nami koniec?) si už môžete bezplatne pozrieť online aj v češtine.

17.11.1989 - Nežná revolúcia a pád komunizmu v Československu

Pád totalitného režimu v Československu naštartovali vysokoškolskí študenti. Boj za slobodu sa niesol v duchu jednoty, sily, odhodlania a viery v lepší život.

FILM: Summerhill - demokratická škola

Pozrite si celovečerný film nakrútený podľa skutočnej udalosti. Je o inej forme vzdelávania, ktorá vychádza z podstaty, že dieťa je tiež človek a nie je iba bábikou v rukách rodičov a učiteľov.